Що може мама?

Одного вересневого дня зустрілося невелике коло жінок, яким не байдуже ставлення суспільства до мам, материнства, маленьких дітей і всього, що з цим пов’язано. Адже щойно народивши, ми часто стикаємося з тим, чого досі не помічали: місто не таке вже й дружнє до мам з маленькими дітьми — хтось поставив машину впоперек на тротуарі, хтось спроектував підземний перехід, не залишивши там місця пандусу, хтось забув передбачити ліфт на шостий поверх, хтось косо дивиться, як дитина плаче, як дитину годують, як мама з дитиною йдуть на якусь зустріч, презентацію, засідання, хтось каже “сиди вдома з дитиною”, хтось каже “ти нічого не робиш, тільки сидиш вдома з дитиною”... Що робити мамі? А ще важливіше — що робити з цим суспільством?? От для цього і зустрілися — з маленькою-премаленькою метою — змінити світ:) І ось що ми вже намізкували.

“Місто для мам та дітей” - це проект не лише для мам з маленькими дітьми. Ми вважаємо, що нам буде трішки краще і легше, якщо з нами ще працюватимуть наші тата, відповідальні мами-жінки-дівчата, які вже виростили чи лише чекають на діток, а також відповідальні чоловіки, які мають свої трохи childfree погляди, але дбають про жінок довкола.

Нам би хотілося, що материнство було не лише зручним, але й модним. Вивести материнство за межі родини — на роботу, соціальні заходи, адже з дитиною “незручно” рівно настільки, наскільки ми собі вигадуємо. А якщо є спеціально обладнані місця і, можливо, організовані групи з догляду за дітьми, - то це ще й легко для самих мам.

Але що може зробити мама, яка доглядає за дитиною 24/7? Руки, очі і голова майже завжди чимось зайняті... Але ж ми знаємо, де можна “вкрасти” півгодинки на день і трохи “відволіктися” на інші хороші справи. Так ми склали невеличкий (невичерпний) список активностей, які може робити мама для реалізації запланованого:

  • вішати оголошення
  • ходити на зустрічі та приваблювати увагу до питання
  • ділитись корисною інформацією з іншими мамами на прогулянках/ в групах/ соц.мережах, viber/instagram-групах (писати, поширювати, “лайкати”, порушувати потрібне питання)
  • ділитись експертизою/ корисними навичками
  • демонструвати/розповідати про кращі “мамські знахідки”
  • поширювати інформацію по телефону
  • збирати та аналізувати інформацію
  • переконувати тата :)
  • донести ідеї в простій і зрозумілій формі...

Ми вже встигли переконатися, що у природі жінки — робити багато справ одночасно і ефективно, а також підходити до всього креативно. Навести лад у домі, при цьому доглядаючи за маленькою дитиною і готуючи всім смачний обід — запросто! А навести лад у місті, при цьому не припиняючи зберігати домашній затишок і не відводячи погляду від дитини?

Навіщо це мамі? Навантажувати себе додатково?

Але ж, за нашими мамськими відчуттями, жінці в декреті надзвичайно потрібна соціалізація!  Їй хочеться бути корисною не лише вдома! А що, як це справді можливо? А що, як для цього потрібно всього лише півгодини-година в день? Часто хочеться просто змінити обстановку, подумати про щось інше, змінити тему. Окрім того, декрет — час, коли можна набути додаткові навички, обмінюючись досвідом і знаннями з іншими мамами.

Тому і пропонуємо попрацювати командно в трьох напрямках: культурному, фізичному (інфраструктурному) та технологічному. Культурний напрямок передбачає заходи щодо зміни ставлення до мам та дітей у суспільстві, адже мами з дітьми — це не лише незручності, плач, крики і розмови про підгузки. А поки що все виглядає саме так. Поки ви з маленькою дитиною за ручку чи у візку — ви незручний, а часом і небажаний елемент на будь-якому заході, в будь-якому публічному закладі, а то і просто на вулиці. Коли будують новий магазин, аптеку чи кав’ярню, ніхто і не думає, що їх можуть відвідувати — о боже! - мами з дітьми. Фізичний рівень передбачає роботу щодо вдосконалення нашої міської інфраструктури, зокрема і підвищення доступності міста для мам з дитячими візками. Адже для новоспеченої мами в один день усе місто перетворюється на суцільні сходи-бордюри-вузькі_двері. Ну а для того, щоб побачити всі ці негаразди, а також — і це головне — віднайти справді child-friendly маршрути і заклади — необхідно створити просту у користуванні і наповненні мапу (технологічний рівень).

От, власне, і все. Лишилося тільки долучитися, знайтися і роззнайомитися. Ну і втілити невеличкий план зі зміни світу на краще!

Ну і як ви зрозуміли, для справи потрібні не просто мами (а такі взагалі є?), а мами-блогери і мами-копірайтери, мами-PR-ники і мами-психологи, мами-юристи і мами-модератори, мами-дизайнери і мами-IT-шниці, мами-аналітики і мами-архітектори, мами-депутати і мами-держслужбовці... І якщо вас у цьому списку немає — ви нам все одно потрібні! Бо ви — мама. Дякуємо:)

Мама-юрист Віка,

Мама-маркетолог Таня,

Мама-медіатор Діана 

і ще кілька майбутніх мам :)

 

В начало