Мамські лайфхаки: час на себе

І такі вишеньки на торті дорослості як можливість зірватись і поїхати вночі в кафе, сходити в кіно, почитати книжку годину-другу-четверту, завалитись спати на пів дня бо ж дощ, вечір під гарне кіно, вино і секс в один момент законсервувались “на потім”.

Так от в цей період “консервації” я вирішила, що шукатиму можливості зберегти для себе хоча б невеликі родзинки, а вишеньки діставатиму за найменшої на те можливості. І відтоді із великим задоволенням збираю і використовую відповідні лайфхаки. Два мої улюблені на цей вік доці такі:

1. Історія про “прокинулась і змогла зняти піжаму і почистити зуби після обіду” мене тривожила ще ДО, тому перший місяць ми практикували “папські ранки” – я вставала в будь-який час за 15 хвилин до того, як потрібно було вставати чоловіку. Ці 15 хвилин дочка або спала на батьку, або, що було частіше, вони грались і перевдягались, компенсуючи довгий робочий день окремо попереду. Ми і тепер іноді так робимо, якщо є час. Але зазвичай мій власний “банний” час починається після випроводження чоловіка за двері квартири. Я включаю музику, на підлогу ванної кімнати стелю махрового рушника, кладу туди Єву – і маю скільки потрібно спокійного часу на себе! Поки мала зачудовано розглядає мене, бризки води, кицю і намагається підспівувати, можна не тільки душ прийняти, а й усі маски-скраби перемазати. Навіть коли вона почне повзати, небезпеки особливо не додасться, бо ж падати нікуди 🙂 а от усі питання навколо холодної підлоги вже варто вирішувати відповідно до звичного в сім”ї підходу до загартовування; у нас тепла підлога дозволяє стелити один лиш рушничок, щоб не гупатись об плитку,  а протягами я, за Комаровським, вирішила не перейматись 🙂 

З власного досвіду – дитині значно цікавіше розглядати ранковий рух в ванній кімнаті поглядом знизу, ніж лежати на ліжку і навіть на розвиваючому коврику. Особливо якщо мама підспівує і підтанцьовує 😉

Безмежно вдячна за таку пораду Каті Данилевській, бо не впевнена, чи наважилась би сама на таке, навіть якби додумалась! Бо ж якось воно ніби як мачуха, кинути на підлогу дитину; бабусі не схвалять :))

2. Час сну дочки я намагаюсь витрачати з максимальною користю для себе. Хочу поспати – сплю, маю натхнення – працюю чи читаю. Спочатку намагалась запланувати прогулянки на час сну, але потім зрозуміла, що це для мене не працює, оскільки а) на вулиці стільки всього цікавого можна разом розглядати, що шкода проспати; б) вдома маю той самий благословенний тихий час на себе, поки вона спить. Також намагаюсь в цей час не готувати на кухні – цим ми займаємось разом, поки мала активна: і їй цікаво, і мені зручно. 

На сьогодні смартфон дає фантастичні можливості для роботи, спілкування, читання, лежачи біля малюка. І це навіть не ноутбук, для якого потрібно все-таки приймати більш-менш зручну позу! А оскільки моя дочка не хоче спати довго, якщо мене немає поруч – в телефоні і відповідних додатках під час тихої години кипить життя 🙂 Evernote, Viber, Feedly, Google Analytics, iBooks… ну і Facebook, куди ж без нього)

Ці невеликі уривки часу – якраз для мого перезавантаження і задоволення. І це діє, однозначно.