Категорії
Катерина Бурлака

Наші перші півроку. Мій топ 10 речей, які полегшують життя молодим батькам

В кінці цього місяця у нашого сімейства маленький юбілей. Нашій дочці Соломії нещодавно виповнилося 6 місяців. Цей час пролетів для мене майже непомітно. Як і всі молоді батьки, я багато уваги приділяю вивченню найрізноманітніших думок з приводу того, як правильно виростити дитину здоровою і щасливою. І стараюся знайти для нас «золоту середину» у всьому різноманітті підходів і порад.

У всіх нас кожного дня виникають запитання: як доглядати, як годувати, як гратися, у що вдягати, як купати, коли спати і так далі і так далі 🙂 Мене, скажімо, цікавлять і теорії по вихованню, розвиток дитини,  гармонійне спортивне виховання, здорові харчові звички і просто те, як не «перегнути палицю» і підходити зі здоровим глуздом до всього, що ми робимо з дитиною.

І ось, після свого курсу «молодого бійця» я, нарешті, можу поділитися і своїми деякими міркуваннями з цього приводу 🙂

Зізнаюся, як людина практична, я люблю конкретику у всіх питаннях. Тому коли я шукала інформацію про те, що знадобиться для дитини на перший час, опиралась на подібні відгуки і досвід. Перевіреним на практиці поділюся з вами 🙂

Отже, мій топ 10 корисних речей, які дуже знадобилися у перші півроку.

1. Зволожувач, вологомір і термометр у спальні.

Бажано мати ще до народження дитини, особливо якщо її поява очікується на зимовий період. Вже багато було сказано про правильний температурний режим у кімнаті і його прямий зв’язок зі здоров’ям дитини. Конкретику можна глянути у Комаровського. Не полінуйтесь купити ці гаджети і слідкувати за кліматом у спальні (особливо вночі). Раджу купувати окремий вологомір. Як правило, ті, що вбудовані у зволожувач, показують на порядок вищі показники вологості ніж є насправді.

2. Радіоняня. 

Користуюся з перших днів і продовжую зараз. Зручно лишати приймач у колясці або біля ліжечка в дитячій і спокійно позайматися своїми справами, не заглядаючи до малечі кожні 10 хвилин 🙂 

Купуйте якісний гаджет, важлива його дальність і чутливість (якщо поставити особливо близько, можна насолоджуватися мирним сопінням вашого чуда :). Особливо зверніть увагу на якість аккумуляторів. Ми виявили, що дешеві батарейки у пристрої можуть давати не приємний фоновий шум.

3. Аспіратор. 

Виручить, якщо у дитини трапився нежить. Нам дістався Nose Frida. Його зручніше мити ніж аналогічні пристрої, які зроблені у вигляді резинової грушки. Ні разу не змогла повторити показані медсестрою у пологовому прийоми із запихання ватних турундочок дитині глибоко в ніс! Це дієво, але знущання якесь 🙂

4. Слінг і ерго рюкзак. 

Є тонни інформації про незаперечну користь слінгоносіння для розвитку дитині  і про його роль у профілактиці дисплазії новонароджених. Способи “намотки” слінгів, насправді, вивчити дуже легко. Особливо допоможуть відео. Колись я вже писала про те, які варіанти слінгу підійшли особисто мені. В 6 місяців, я перейшла на ерго-рюкзак. Причина проста — влітку в ньому не так жарко, вдягається він об’єктивно швидше, менше проблем у подорожі  — легко вийняти і посадити дитину назад. Один із плюсів для мене — проста посадка «за спину». Намотки слінгу на спину на порядок складніші.

Про слінгоносіння також можете почитати в статті “Слингоопыт слингожизни”.

5. Гамак

Для мене він виявився відкриттям, і абсолютним хітом сезону. Якщо ваш план відпочинку передбачає виходи/виїзди на природу — обов’язково беріть дитині гамак. Плюси: не так спекотно, як у колясці, дуже просто заколисати, компактний, якщо брати з собою у похід. Думаю, за відчуттями він чимось нагадує слінг або “кокон”, у якому так солодко подрімати… І обов’язкове попередження: якщо малеча вміє самостійно сідати/повзати, підвішуйте достатньо низько над землею і не залишайте без нагляду.

6. Пелюшка-непромокашка. 

Що тут скажеш, реальний must-have :)) Особливо якщо ви вирішили практикувати “життя без підгузників”. Ще одна тема окремої розмови і одна дуже хороша книга Бауер Інгрід “Життя без підгузок”. До цієїж історії варто згадати про багаторазові підгузники (і про те, що “все нове це гарно забуде старе”).

7. Німблер. 

З появого першого зуба, а то і раніше, ми страшенно захотіли дати дитині спробувати сезонних фруктів. На рекомендації щодо прикорму (наприклад, не починати з фруктів, бо не буде їсти овочі) і «жахастики» про алергію ми преспокійно «забили», про що я ні краплі не жалкую. На абсолютно абсурдних дієтах годуючих мам я, доречі, теж не сиділа і алергії нас поки що не торкнулися. І овочі дитина їсть. Так ось, всі ці ягідки кладемо в німблер, насолоджуємося видовищем і бажано дитину одразу роздягнути, бо доведеться познайомитися із плямовивідником :))) Дісклеймер: я не заперечую можливість виникнення харчової алергії і не закликаю до експериментів, а просто хочу сказати що у всіх буває по-різному.

8. (о це страшне слово 🙂 Молоковідсмоктувач і пакети для заморозки молока.

У вас теж є «банк молока»? 🙂 Коли прийшов час мені поїхати на короткий відпочинок, я повністю спокійна — повна морозилка пакетів з молоком чекає свого часу.

9. Нічник. 

Тут без коментарів — практично всі діти до року просинаються вночі по кілька разів. Нам сподобався варіант нічничка, який проектує зоряне небо. Взагалі, у ситуаці, коли дитина спить у ліжку з батьками і при першій потребі отримує молочко, нічничок, в принципі, не потрібен. Я почала активно ним користуватися тільки тепер, коли почала «переселення» і на всю ніч залишаю дочку у ліжечку. Взагалі, на тему спільного сну і про поняття “безпечного сну” я планую написати окремий пост, оскільки ця тема виявилась дуже об’ємною…

10. Спальничок. 

Закінчу на тему сну. По-перше, для мене дуже корисною виявилася стаття про те, скільки дитина має спати і коли потрібно її вкладати. Для багатьох це стане відкиттям (і для мене також було), але о 20:30 наша дитина вже спокійно спить. І для того, щоб зробити її сон максимально комфортним, потрібне не тільки прохололне повітря, а і зручний дитячий спальник. І не потрібно боятися, що ваше чудо випадково розкриється (що однозначно постійно трапляється з ковдрочкою).

На цьому поки все. Планую продовжити на тему речей, які виявилися абсолютно безтолковими у нашому арсеналі “дитячого”. Оскільки залишилося ще багато тем для подальших постів і обговорень, хотілось би дізнатися,  який топ 10 речей особисто у вас? 

Бажаю всім спокійних ночей і міцного сну!

Фото: https://www.flickr.com/photos/superhoop/ 

Фото: https://www.flickr.com/photos/superhoop/ 

Leave a Reply