Категорії
Катерина Бурлака

10 непотрібних речей для новонародженого

Коли настає радісний момент покупки перших речей для малюка, думаю, всі батьки стараються вибрати найкращі, найгарніші і найпрактичніші речі. 

Про наш список із 10 речей, які можуть суттєво полегшити життя молодим батькам, я писала у попередньому пості. 

Прийшов час розказати і про невдалі покупки. Данний список – це досвід з нашою дитиною, а діти, як відомо, бувають дуже різні. Тому “потрібність” чи “непотрібність” кожної речі може залежати від конкретної дитини.

Почнемо з того, що є абсолютні аутсайдери і речі, які можна пристосувати і використовувати собі у плюс.

Абсолютний мінус даю таким речам:

1. Рукавички або “царапки”.

Часто дітки народжуються із надзвичайно довгими нігтями, які, до того ж дуже швидко ростуть. Додати до цього активні рухи руками – і подрябинки забезпечені, навіть якщо ви слідкували і обрізали нігті вчасно (бо можуть вирости і за ніч). Тут і виникає потреба перший час маті закриті ручки.

Спеціальні рукавички чи “царапки” раджу не купувати окремо. Причини на це кілька: царапки часто злітають з ручок, знімати їх потрібно вже через кілька тижнів після народження, а замінити (наприклад, на ніч) можна дуже зручними боді-чоловічками із спеціальними кишеньками, які закривають ручки.

2. Пінетки.

Красивий атрибут для фото. Але на практиці має надзвичийно мало користі.

Теплі ніжки взимку можна забезпечити шкарпеточками або закритими повзунками чи тими ж “чоловічками”, яких вдома буде абсолютно достатньо. 

3. Дитячі косметичні засоби (шампуні/гелі і т.п.).

Не купували і не раджу купувати. По-перше, у дитини може виникнути алергічна реакція.

А порушувати природний ліпідний баланс шкіри малюка частим миттям із засобами для купання педіатри не рекомендують. Буде цілком достатньо один раз в тиждень мити дитину із дитячим милом.

4. Чаї для лактації.

Не більше, ніж “заспокійливе” для совісті мами. Реальний вплив на лактацію таких чаїв не деведений (хіба що позитивний ефект від гарячого пиття може прискорити приливи молока). Якщо вам здається, що молока недостатньо (а реальне цьому підтвердження – тільки недобір по масі, яку бажано контролювати у новонароджених кожен тиждень), тоді на практиці працюватиме просте правило: частіше прикладаєш і маєш більше молока.

5. Підставка у ванночку.

Наша дитина навідріз відмовилася знаходитися у ванні у статичному положенні на такій підставці. Ванна із спеціальними вбудованими пісдтавками для сидіння теж “не пішла”. Купалась доня весь час на зручних руках тата то на животику, то на спинці 🙂

Плюс/мінуc:

6. Подушка для годування.

Тут невеликий мінус і невеликий плюс.

З одного боку, можна зручно годувати і без такої подушки або заміняти її звичайною. Плюс виявився в тому, що подушку для годування можна використати для малюка, який підростає і вчиться сидіти – як опору і страховку від падіння назад потилицею. 

7. “Махрові” слюнявчики.

Ми перейшли на використання силіконового – промив і він чистий.

На жаль, відіпрати сліди ягідок із сніжнобілих текстильних слюнявчиків буває не так то просто 🙂 З іншого боку, їх можна використовувати на перших порах, якщо дитина часто відригає молоко чи пускає слинку 🙂 Так бодік довше залишатиметься чистим.

8. Балдахін на ліжечко.

Не планували купувати – дістався нам у комплекті із ліжечком.

Красивий пилезбіник. Відклали його до кращих часів пограти у “вігвам”.

9. Розвиваючий килимок.

Наша дитина так і не вловила кайф від лежання і споглядання підвішених іграшок. Вистачало хвилини на 3, тобто обійтися можна було б спокійно.

10. Останнім пунктом лишу речі “на обговорення”.

Чи використовували ви їх і що думаєте про їх практичність? Які речі для Вас виявилися непотрібними?

– Дзеркало заднього виду для автокрісла.

Коли мама сама у машині, дозволяє бачити чим займається малюк у кріслі.

– Тримач для термочашки на ручку коляски.

Прогулюєшся і зручно п’єш чай чи каву.

На цьому все, буду рада коментарям і  вдалих вам покупок!

Фото: flickr.com/photos/mightyboybrian/ 

Leave a Reply