Що може мама?

“Місто для мам та дітей” – це проект не лише для мам з маленькими дітьми. Ми вважаємо, що нам буде трішки краще і легше, якщо з нами ще працюватимуть наші тата, відповідальні мами-жінки-дівчата, які вже виростили чи лише чекають на діток, а також відповідальні чоловіки, які мають свої трохи childfree погляди, але дбають про жінок довкола.

Нам би хотілося, що материнство було не лише зручним, але й модним. Вивести материнство за межі родини — на роботу, соціальні заходи, адже з дитиною “незручно” рівно настільки, наскільки ми собі вигадуємо. А якщо є спеціально обладнані місця і, можливо, організовані групи з догляду за дітьми, – то це ще й легко для самих мам.

Але що може зробити мама, яка доглядає за дитиною 24/7? Руки, очі і голова майже завжди чимось зайняті… Але ж ми знаємо, де можна “вкрасти” півгодинки на день і трохи “відволіктися” на інші хороші справи. Так ми склали невеличкий (невичерпний) список активностей, які може робити мама для реалізації запланованого:

  • вішати оголошення
  • ходити на зустрічі та приваблювати увагу до питання
  • ділитись корисною інформацією з іншими мамами на прогулянках/ в групах/ соц.мережах, viber/instagram-групах (писати, поширювати, “лайкати”, порушувати потрібне питання)
  • ділитись експертизою/ корисними навичками
  • демонструвати/розповідати про кращі “мамські знахідки”
  • поширювати інформацію по телефону
  • збирати та аналізувати інформацію
  • переконувати тата 🙂
  • донести ідеї в простій і зрозумілій формі…

Ми вже встигли переконатися, що у природі жінки — робити багато справ одночасно і ефективно, а також підходити до всього креативно. Навести лад у домі, при цьому доглядаючи за маленькою дитиною і готуючи всім смачний обід — запросто! А навести лад у місті, при цьому не припиняючи зберігати домашній затишок і не відводячи погляду від дитини?

Навіщо це мамі? Навантажувати себе додатково?

Але ж, за нашими мамськими відчуттями, жінці в декреті надзвичайно потрібна соціалізація!  Їй хочеться бути корисною не лише вдома! А що, як це справді можливо? А що, як для цього потрібно всього лише півгодини-година в день? Часто хочеться просто змінити обстановку, подумати про щось інше, змінити тему. Окрім того, декрет — час, коли можна набути додаткові навички, обмінюючись досвідом і знаннями з іншими мамами.

Тому і пропонуємо попрацювати командно в трьох напрямках: культурному, фізичному (інфраструктурному) та технологічному. Культурний напрямок передбачає заходи щодо зміни ставлення до мам та дітей у суспільстві, адже мами з дітьми — це не лише незручності, плач, крики і розмови про підгузки. А поки що все виглядає саме так. Поки ви з маленькою дитиною за ручку чи у візку — ви незручний, а часом і небажаний елемент на будь-якому заході, в будь-якому публічному закладі, а то і просто на вулиці. Коли будують новий магазин, аптеку чи кав’ярню, ніхто і не думає, що їх можуть відвідувати — о боже! – мами з дітьми. Фізичний рівень передбачає роботу щодо вдосконалення нашої міської інфраструктури, зокрема і підвищення доступності міста для мам з дитячими візками. Адже для новоспеченої мами в один день усе місто перетворюється на суцільні сходи-бордюри-вузькі_двері. Ну а для того, щоб побачити всі ці негаразди, а також — і це головне — віднайти справді child-friendly маршрути і заклади — необхідно створити просту у користуванні і наповненні мапу (технологічний рівень).

От, власне, і все. Лишилося тільки долучитися, знайтися і роззнайомитися. Ну і втілити невеличкий план зі зміни світу на краще!

Ну і як ви зрозуміли, для справи потрібні не просто мами (а такі взагалі є?), а мами-блогери і мами-копірайтери, мами-PR-ники і мами-психологи, мами-юристи і мами-модератори, мами-дизайнери і мами-IT-шниці, мами-аналітики і мами-архітектори, мами-депутати і мами-держслужбовці… І якщо вас у цьому списку немає — ви нам все одно потрібні! Бо ви — мама. Дякуємо:)

Мама-юрист Віка,

Мама-маркетолог Таня,

Мама-медіатор Діана 

і ще кілька майбутніх мам 🙂