Наука, тренінги, творчість, IT-технології – 12 кращих клубів Києва для підлітків

Юні науковці можуть відвідувати такі гуртки: 

1. Школа сучасних наук Science Gen

Україні наразі потрібні молоді вчені та інженери. Але, нажаль, вивчення фізики, хімії, біології у звичайній школі не дуже цікаве дітям… Саме тому провідні викладачі Києва створили суботній проект Science Gen – місце, де підлітки можуть полюбити науку, відчути її «кінчиками пальців» (роблячи різноманітні експерименти), поглянути на світ через призму наукового мислення. Учні дізнаються, чому восени одне листя стає червоним, а інше – жовтим. Зможуть виділити ДНК з допомогою соковижималки, навчаться креативно застосовувати математику у буденному житті та багато іншого!

Заняття для дітей з 5 по 11 класи відбуваються щосуботи у двох філіалах: на Оболоні та в районі КПІ.

https://www.facebook.com/ScienceGen/?fref=ts 

2. «Недільна школа»… з математики – при 145 ліцеї

На цих заняттях діти розв’язують (а також придумують самі) задачі на логіку, фантазію, застосування потужних математичних методів. Частина завдань обговорюється протягом заняття, інша частина – залишається для самостійного опрацювання. Це дає змогу по справжньому зацікавити учнів математикою, а також за бажанням – підготуватися до вступу у ліцей. До занять запрошуються учні 5-6 класів.

http://www.lic145.kiev.ua/sun_m.php 

3. «Весела наука»

Клуб для дітей та підлітків віком від 7 до 15 років. Тут відбуваються цікавезні наукові шоу, яскраві досліди, пізнання таємниць природи експериментальним шляхом. Діти зможуть створити та забрати додому свої «наукові поробки». Можна також у такий незвичний спосіб відсвяткувати, приміром, день народження. Працюють гуртки, пізнавальні квести, майстер-класи. А проводять заняття, звісно ж, Веселі вчені! 

http://www.veselanauka.com 

4. Клуб «Винахідник»

Цей клуб радо приймає дітей дуже широкого вікового діапазону – від 3 до 16 років. (Зручно для мами, в якої навіть троє дітей різного віку – можна привести одразу всіх ☺ ). Навчання відбувається за допомогою конструкторів Lego Education – все через дію, ніякої сухої теорії! А детальніше щодо процесу можна дізнатися на пробному занятті. Сторінка клубу:

http://vynahidnyk.org/ 

 

Тренінги, зустрічі, квести, спрямовані на навчання і особистісний розвиток, відбуваються тут:

1. Ресурсний центр Чародім.

Організований для дітей та підлітків, які не відвідують звичайну школу, а знаходяться на домашньому чи дистанційному навчанні. Клуб проводить зустрічі у власному приміщенні, а також у парках, лісах, музеях та навчальних закладах Києва. Мета  – дати дітям можливість весело та корисно провести час, познайомитись, дізнатися більше про себе та оточуючий світ. Тематика заходів найрізноманітніша – це і заняття з шкільних предметів, і робототехніка, і спортивні програми. Проводяться також консультації для батьків з питань виховання та розвитку дітей.

https://www.facebook.com/Charodim/ 

2. iWonder – Креативна академія для підлітків

Створена при Києво-Могилянській бізнес-школі. Тут творчі та небайдужі люди разом з підлітками ходять у походи, грають в командні ігри, проводять зустрічі, присвячені різним темам. Це і здобуття знань, і можливість для підлітка краще зрозуміти себе, виробити власну систему цінностей, стати впевненішим, обрати професію. Навчитися брати відповідальність за своє життя на себе і взаємодіяти з іншими. Батьки також можуть брати участь у деяких заходах. За новинами цієї унікальної академії можна слідкувати у фейсбуці:

https://www.facebook.com/IWonder-378179415608883/ 

 

Спробувати себе у сфері IT вже можна вже починаючи з 10 років. Раджу зробити це тут: 

1. IT Kids запрошує молодь віком від 10 до 15 років. 

Вечірні курси  – комплексна програма, під час якої провідні спеціалісти навчають дітей основам програмування, дизайну сайтів, 3D-анімації, робототехніці. Проходження курсів фактично дозволить хлопцю чи дівчині починати працювати і розвиватися в IT сфері, в якості веб-дизайнера або розробника . Це дійсно вагомий внесок у майбутнє вашої дитини. Дізнайтеся більше за посиланням:

http://itea.ua/courses-itea/forkids/ 

2. GoITeens

Ще одна IT-спільнота для підлітків 11-16 років, де їх навчають вільно та критично мислити, працювати над конкретними проектами та задачами, застосовуючи STEAM-підхід (взаємозв*язок математики, електроніки, програмування, науки і дизайну). Крім технічних знань, підлітки «прокачують» і soft skills – особистісні компетенції (розуміння себе, вміння співпрацювати з людьми, здатність до нестандартних рішень). Зануритися у реальне життя IT-шника, створити портфоліо власних проектів та почати заробляти ще до вступу в університет – цілком реально! 

http://goiteens.goit.ua/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%bc%d1%8b-%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%87%d0%b0%d0%b5%d0%bc/ 

 

Творчість – поняття дуже широке, воно охоплює усе наше життя. Але часто його застосовують у більш вузькому сенсі, говорячи про театральне мистецтво, музику, відео кліпи. Все це і більше – у наступних студіях:

1. Школа відеомонтажу Pro Cut

Тут можна створювати власні відеоролики, блоги, мультфільми, і вчитися робити це професійно. А ще – писати сценарії, створювати популярні відеоблоги на Youtube, оволодівати акторським мистецтвом та сценічною мовою. Усі викладачі курсів – практики і професіонали у своїй сфері. Сучасні діти полюбляють гаджети – нехай це стане пов’язане з захоплюючою професією! 

Навчання можливе з 10 років, детальніше дізнатися можна на сторінці: http://procut.com.ua/ 

2. Театральна студія «Чорний квадратик»

Молодший братик найвідомішої студії «Чорний квадрат» – для майбутніх акторів – як дошкільнят, так і школярів до 16 років. Мета занять – дати дитині змогу відчути власне «Я», оволодіти своїм тілом, мімікою та голосом, навчитися сміливо проявляти себе. Тут панують взаємоповага, дружня атмосфера, індивідуальний підхід до кожної дитини. Гасло – «неталановитих дітей не буває».

Дізнавайтеся і записуйтеся за посиланням: http://www.dtskvadrat.com/#!pro-nas/cjg9 

3. Музична рок-школа Rock School

Тут може займатися кожен, незалежно від рівня майстерності. Є можливість групових та індивідуальних занять. Напрямків багато – це і вокал, і ударні інструменти, і гітара, і клавіші. Регулярно відбуваються концерти, зйомка кліпів, майстер-класи. До речі, школа запрошує рокерів віком від 5 до 65 років, отже, якщо ви давно мріяли оволодіти музичним інструментом, то – вперед разом з дитиною!

http://rockschool.com.ua/ 

 

І, нарешті, поговоримо про економіку та фінанси. Наразі досить багато тренінгів такого напрямку, але дійсно на практиці познайомитися з бізнес-процесами можна у  

MBA Kids.

Діти можуть спробувати себе у ролі підприємців, отримати нові враження та ідеї, зустрітися з успішними людьми, які поділяться досвідом, вирушити на екскурсії до провідних підприємств України.  Усі нові знання одразу закріплюються практикою. Курс працює у зручному форматі – по суботах та в позашкільний час, передбачені різні вікові групи.

Дізнатися більше можна на сторінці: www.mbakids.ua     

На цьому я завершую свій огляд. Пішла обирати курси для доньки!