Категорії
Олена Жупанова

8 цікавих активностей для вивчення англійської абетки

Як допомогти дитині запам’ятати англійські букви та правильне написання англійських слів (спелінг)? Мене часто про це запитують батьки моїх учнів, і я вирішила скласти підбірку цікавих активностей. Let’s go!

Отже, для того, щоб дитина гарно запам’ятала абетку та спелінг слів, треба писати з нею буквені та словникові диктанти. Багатою диктантів. Диктанти щодня. А ще краще – двічі на день, зранку та ввечері.

Жартую.

Почнімо з абетки. Моя перша порада буде банальною, та все ж досить дієвою.

1. Слухайте пісеньки, мультфільми та ігри з англійською абеткою. 

У мережі їх просто сила-силенна. Просто введіть у рядок пошуку Youtube “English ABC song” – і обирайте пісеньки та мультфільми, що до смаку дитині. Як правило, букви в цих мультиках танцюють, співають і виробляють усілякі піруети – це смішно, весело й діти таке люблять. Якщо ви дозволяєте дитині грати на планшеті чи смартфоні, то відшукайте та встановіть інтерактивні ігри (“English ABC game” – текст для пошуку в AppStore чи Google Play).

Важливий момент. Дитині найкраще запам’ятовувати не лише назви літер, а й звуки, які відповідають кожній з літер, а ще краще одразу зв’язку “буква-звук-слово, яке починається з цієї букви”. Наприклад: B is for ball, b-b-ball. Тому порада номер два:

2. Зробіть поробку чи аплікацію

Наприклад, ми з моїми учнями робимо ось такі аплікації для кожної з літер. Це в нас про літеру Н. 

H is for Horse, звісно:

Ось за цим посиланням можна знайти ще варіанти поробок та аплікацій для кожної з літер: 

http://mommasfunworld.blogspot.com/2013/04/alphabet-crafts-for-each-letter.html 

Всі готові аплікації ви можете скріпити степлером в книжечку й “читати” її час від часу.

3. Запропонуйте дитині розмальовки з літерами

До прикладу, ось тут є розмальовка, яку можна скачати й роздрукувати безкоштовно:

http://www.easypeasyandfun.stfi.re/free-printable-alphabet-coloring-pages/?sf=kyyjkxy#aa

І ще кілька варіантів моїх улюблених активностей.

4. Дорога з літер

Зробіть з чорного паперу на будь-якому фоні дорогу у формі літер, які дитина не може запам’ятати, – і вперед їздити по дорогам-літерам іграшковими автомобілями.

5. Буква-утікач

Розкладіть разом з дитиною магнітні або м’які об’ємні букви (їх можна купити в магазині іграшок) в алфавітному порядку і попросіть заплющити на хвильку очі. Швиденько сховайте одну з них, а коли дитина розплющить очі, попросіть її з’ясувати, яка ж літера “утекла”. Інший варіант – взяти не всю абетку, а чотири-шість літер, і ховати одну з них. Гарна вправа на тренування пам’яті!

Яка буква втекла з цієї абетки?

6.  Гра з м’ячем

Приклейте скотчем картки з буквами до стіни. Дайте дитині невеликий м’який м’ячик. Ви сидите на дивані й називаєте букву, а дитина намагається знайти її і влучити по ній м’ячем – чудова активність, правда ж? Трохи згодом можна зробити завдання складніше й називати вже не просто букви, а слово, яке починається з цієї літери.

(фото звідси)

7. Алфавітний пінг-понг

Прекрасна ідея від The imagination tree. Знадобляться втулки від туалетного паперу, маленькі тенісні м’ячики та фломастер. Завдання: вкинути кожен м’ячик із маленькою буквою до вірної втулки, на якій написано велику букву. Замість м’ячиків можна використати маленькі пласкі камінчики, каштани, та й навіть просто маленькі картонні кружечки діаметру, меншого за діаметр втулок.

(фото звідси)

8. Змагання b/d та p/q

Ці маленькі літери – дуже схожі, діти їх часто плутають. Пропоную провести змагання. Візьміть кубик, на його сторонах наклейте по три букви b та три d. Кидайте по черзі з дитиною кубик, та відмічайте у “турнірній таблиці”, яка з цих літер випала. Після 10 (20) спроб порахуйте, яка буква набрала більше балів і перемогла. Те ж саме змагання проведіть і з p та q. 

Також краще написати окремо на папері великі та малі літери поруч (Bb, Dd, Qq, Pp), щоб дитина постійно мала їх перед очима, якщо буде плутатись. 

У наступній статті – про активності для тренування правильного написання англійських слів.

Leave a Reply